Zasady korzystania z obiektów edukacyjnych oraz rekreacyjno- turystycznych

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ścieżka Czarny Las- Fot. Karol Chmielewski

 

W czasach, kiedy życie codzienne niesie ze sobą tak wiele wyzwań i stresu, Nadleśnictwo Radzyń Podlaski zachęca do zwolnienia na chwilę tempa i aktywnego wypoczynku na łonie natury.

                Wypoczynek w lesie jest dedykowany każdemu bez względu na wiek i zainteresowania. Osoby bardziej aktywne mogą uprawiać sporty takie jak nordic walking, jazda na rowerze czy bieganie, natomiast poszukujące wyciszenia i kontemplacji odnajdą je podczas spokojnych spacerów, podczas których można wsłuchać się w odgłosy lasu.

Niezależnie od tego, jaką formę wypoczynku wybierzesz Drogi Turysto, pamiętaj, że jesteś w lesie gościem, więc dbaj o odpowiednie zachowanie tj. unikaj dzikich zwierząt, nie rozpalaj ognia, nie hałasuj, nie niszcz roślin i ostoi zwierząt, a przede wszystkim to, co ze sobą przyniesiesz – zabierz z powrotem!!!

Las to piękne miejsce, ale pamiętaj, że przed każdą wizytą należy się do niej odpowiednio przygotować. Poniżej znajdują się materiały do pobrania, które mogą być pomocne podczas planowania bezpiecznej wycieczki.

Turysto pamiętaj, że korzystając z obiektów rekreacyjno – turystycznych znajdujących się w lesie zobowiązujesz się do przestrzegania zasad związanych z ich użytkowaniem.