Wydawca treści Wydawca treści

Kwatera myśliwska

Gospodarka łowiecka w Nadleśnictwie Radzyń Podlaski prowadzona jest w Ośrodku Hodowli Zwierzyny ,,Suchowola'' o powierzchni 6 750 ha (obwód nr 67)  Jest to obwód polny charakteryzujący się mozaiką pól, sadów i lasów, zaś w południowo zachodniej części urozmaicony meandrami rzeki Tyśmienica. Takie warunki sprawiły, że można tu spotkać zarazem jelenie, sarny, duże watahy dzików, bażanty, kuropatwy, zające oraz wilki, których stałym miejscem pobytu jest sąsiedni kompleks leśny Planta. W wodach można spotykać bobra oraz wydrę, zaś w miejscach podmokłych częstym widokiem jest łoś.

          Od czasu introdukcji w lat 80- tych na terenie OHZu są także daniele, których liczebność stale wzrasta, a obecnie populacja szacowana jest na poziomie 60 sztuk.

 

Bogactwo przyrodnie Nadleśnictwa oraz OHZ (ok. 6:30 ) można zobaczyć na filmie

 

  • Aktualny plan pozyskania zwierzyny w OHZ Suchowola

Optymalny plan
docelowy w

Planowany

odstrzał

Polowania

indywidualne

zakresie

przedstawionym

zwierzyny

Lokalne

Komercyjne

Jeleń

5

5

0

Daniel

23

12

11

Sarna

60

15

45

Dzik 5 5 0

 

  • Średnia wielkość trofeów, w tym najlepsze zdobyte w ostatnim 10-leciu oraz najlepsze w ostatnim sezonie

 

Gatunek zwierzyny

Najlepsze trofea w
ostatnim 10-leciu

Najlepsze trofea w
ostatnim sezonie
(2020/2021)

Średnia wielkość trofeów w
ostatnim 10-leciu

Jeleń byk [kg]

4,48

-

3,42

Daniel byk [kg]

3,04

2,82

1,89

Sarna rogacz [g]

719

510

421

 

 

Zakwaterowanie


               Osoby planujące dłuższy pobyt mogą skorzystać z bazy noclegowej Kwatery Myśliwskiej.  Do dyspozycji pozostaje dziesięć miejsc noclegowych w pokojach dwu i trzyosobowych z łazienką, sprzętem RTV oraz dostępem do WI-FI. Podczas pobytu  można korzystać z oferowanego wyżywienia lub przygotować je samodzielnie w kuchni dla gości. Na terenie kwatery można korzystać z sali kominkowej, obszernej wiaty myśliwskiej wraz z paleniskiem i miejscem ogniskowym, oraz parkingu.

Mile widziani są goście z psami.

Regulamin kwatery 

Szczegółowe informację można uzyskać od Leśniczego do spraw Łowieckich Pana Bartłomieja Krawca, e-mail bartlomiej.krawiec@lublin.lasy.gov.pl, tel. 509 434 757

 

Prezentacja naszej kwatery myśliwskiej widnieje w serwisie noclegowym meteor-turystyka.pl, który oferuje noclegi w całej Polsce.

 

Adres kwatery

Branica Suchowolska 28

21-310 Wohyń

 

Lokalizacja do wyznaczenia trasy dojazdu

 

Teren OHZ Suchowola położony jest w zasięgu terytorialnym leśnictwa Suchowola, kwatera zlokalizowana jest w wydzieleniu 457-j-00

 

 

Pokaż na większej mapie

 

ZAMÓWIENIE POLOWANIA

Zasady zamówienia polowania znajdują się na stronie Biura Turystyki Myśliwskiej "Roztocze" prowadzonego przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Lublinie. Link do strony poniżej:

 

Miejsca warte odwiedzenia

 

Aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami kulturowymi oraz atrakcjami turystycznymi regionu zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Radzyńska Kraina Serdeczności, na której m.in.

warto odsłuchać przewodniki audio

 

Plac Potockich w jesiennej szacie, 2006, fot. T. Młynarczyk (www. krainaserdecznosci.pl)


Cennik usług kwatery myśliwskiej

Cennik usług kwatery myśliwskiej w Suchowoli