Program "Zanocuj w lesie"

 

Drogi Turysto!!!

Miło nam Cię powitać na obszarze Programu „Zanocuj w lesie” wyznaczonym przez Nadleśnictwo Radzyń Podlaski.

To miejsce, w którym możesz zorganizować biwak na łonie natury.

Zanim oddasz się relaksowi w leśnych ostępach, przeczytaj, proszę zasady korzystania z udostępnionych na ten cel terenów.

Ufamy, że pozostawisz to miejsce bez śladu swojej obecności.

Nie jesteś jedynym, który korzysta z tego miejsca.

Życzymy Ci udanego odpoczynku i niezapomnianych wrażeń!!!

Mapa obszaru z zaznaczonymi istniejącymi obiektami typu: parking, miejsce do rozpalenia ogniska itp.

[Feliksówka] [Turów]

Lokalizacja widoczna jest również na mapie [https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy] oraz z poziomu aplikacji Mbdl [link] (android) lub [link] iPhone, z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

 

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

1. regulaminem korzystania z obszaru [link do regulaminu]

2. informacjami, gdzie wyznaczone są miejsca do rozpalenia ogniska [Feliksówka] [Turów] i czy te są zaopatrywane w drewno i na jakich zasadach można z niego korzystać. Jeśli nie, należy drewno przynieść ze sobą 

3. mapą okresowego zakazu wstępu do lasu [https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/] ;przed wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem

4. zasadami bezpiecznego korzystania z lasu 

5. z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu

6. z czasowymi wyłączeniami/zmianami przebiegu szlaków

7. w okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar, na którym odbywa się polowanie,  obowiązuje zakaz wstępu! 

8. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza [formularz] oraz przesłanie go na adres [radzyn@lublin.lasy.gov.pl] nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

9. Korzystanie z kuchenek gazowych jest dopuszczone wyłącznie na obszarze nadleśnictwa objętym programem "Zanocuj w lesie".

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie:

Katarzyna Mirosław, tel. 609 702 104, e-mail: katarzyna.miroslaw@lublin.lasy.gov.pl

 

 Nadleśnictwo Radzyń Podlaski przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.