Lista aktualności Lista aktualności

Regionalne Obchody Święta Lasu

Tegoroczne Regionalne Obchody Święta Lasu odbyły się w Ogrodzie Edukacyjnym Nadleśnictwa Radzyń Podlaski.

W obchodach uczestniczyli leśnicy na czele z Dyrektorem Generalnym Lasów Państwowych Józefem Kubicą. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. poseł Monika Pawłowska, przedstawiciel Rządu RP, wicewojewoda lubelski Bolesław Gzik, dyrektorzy sąsiednich regionalnych dyrekcji LP z Białegostoku, Krosna, Radomia i Warszawy, dowódcy służb mundurowych, reprezentanci władz akademickich, włodarze miasta, powiatu i gminy Radzyń Podlaski, a także przedstawiciele wielu instytucji i podmiotów współpracujących z RDLP w Lublinie.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej, celebrowanej przez kapelana lubelskich leśników, księdza Ryszarda Podpora, a zaraz po jej zakończeniu rozpoczęła się część oficjalna tegorocznych obchodów.

Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Józef Kubica wyraził wdzięczność za wierność etosowi polskiego leśnika zwracając uwagę na skalę bezinteresownej pomocy udzielanej w szerokim zakresie ludności ukraińskiej.

Szczególnym punktem uroczystości było wręczenie odznaczeń państwowych - Krzyże Zasługi i Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Kordelasami Leśnika Polskiego uhonorowano osoby, które swoją wieloletnią pracą przyczyniły się w znaczący sposób do rozwoju polskich lasów i rodzimego leśnictwa.