Lista aktualności Lista aktualności

Do lasu w czasie pandemii - Ścieżka edukacyjna „Czarny Las” Z Łosiem przez las – Nadleśnictwo Radzyń Podlaski cz.4

Rozpoczęły się wakacje. W tym roku,  ze względu na trwającą pandemię, będą zapewne inne niż dotychczas. Może więc warto spędzić je na wędrówkach po lasach? W lesie bez względu na porę roku można się zrelaksować, odpocząć i wyciszyć. Obcowanie z przyrodą wpływa korzystnie na nasze samopoczucie, pomaga zapomnieć o tempie codziennego życia.

Radzyńscy leśnicy zapraszają  do odwiedzenia Leśnictwa Czarny Las i wędrówkę znajdującą się tam ścieżką edukacyjną, prowadzącą do użytku ekologicznego. Około półtorej godziny spaceru pozwala poznać niemal dziką, prawie nienaruszoną przyrodę. Można tam spotkać wiele odmian ciekawych roślin, gatunków drzew oraz zwierząt.

Ścieżka powstała w 2005 roku, następnie była modernizowana, a to z takiego względu, iż prowadzi ona przez teren podmokły, woda zaś podchodziła pod samą kładkę spacerową. Została więc ona podniesiona o pół metra, co pozwala turystom „suchą nogą” przejść cały odcinek trasy. Interesującym obiektem tego obszaru jest niewysoka wieża widokowa, z której jednak  świetnie widać wszystkie warstwy rosnącego lasu: od najstarszych drzew po młodnik. Sama woda zaś (tworząca rodzaj śródleśnego jeziora) stanowi naturalny zbiornik retencyjny.

Leśnictwo Czarny Las zaprezentowali:

- Dariusz Dudziński, podleśniczy w Leśnictwie Czarny Las

- Tomasz Mirosław, st. specjalista Służby Leśnej w Nadleśnictwie Radzyń Podlaski

Link do audycji:
https://www.rdc.pl/podcast/z-losiem-przez-las-26-06-2020/